cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
cancel
Announcements
1569
Views
0
Helpful
2
Replies
Highlighted
Beginner

RV120W - problémy

Dobrý den,

mám několik problémů s routerem RV120W (fw 1.0.2.6):

1) DHCP - počítačům trvá několik desítek sekund, než dostanou přidělenou IP adresu. Zkoušel jsem několik různých zařízení na různých portes routeru, os Windows a Linux - pořád stejné.

2) Čas - pokud zvolím v nastavení časové pásmo CET +1 a zapnu podporu letního času, je čas posunut o 7 hodin dozadu.

3) Čas - po každém restaru je čas nastaven na rok 2000 a je třeba provést nějakou změnu v nastavení času, třeba změnu NTP serveru, aby došlo k synchronizaci.

4) WiFi - chybí kanály 12 a 13 i na evropském modelu.

5) SSL certifikát - při exportu certifikátu (např. pro použití s QuickVPN) se místo obvyklého souboru .pem uloží soubor https.csr, který nelze použít (obsah sice vypadá jako BASE64, ale je kratší a nefunguje ani po přejmenování na .pem)

Víte někdo, co s tím? Máte podobné zkušensti? Lze někde získat beta firmware 1.0.3.x? Díky moc!

2 REPLIES 2
Highlighted
Beginner

Upřesnění bodu 1) - DHCP - Problém se vyskytuje u firmware verzí 1.0.2.6 a 1.0.1.3. Stará verze 1.0.0.12 funguje normálně, z čehož usuzuji, že se jedná o chybu právě ve firmware na straně routeru. Interval načtení adresy je zhruba jedna minuta. Problém nastává, pokud je router kontaktován zařízením (PC Windows 7), které již má IP adresu (například PC za switchem zůstane s aktivním NIC s adresou i při restartu routeru). Router si zařízení zapamatuje a adresu označí příznakem "static" (to je pěkně vidět ve firmware 1.0.2.6). Když poté zakážete a následně povolíte NIC na PC, čekáte cca 1 minutu, než se rozhraní rozeběhne s IP adresou. Jediný způsob, jak se zbavit v tomto stavu prodlevy při přidělování IP adresy roterem je použití příkazu "ipconfig /release" a následně "ipconfig /renew" na postiženém PC. Poté se zařízení znovu "registruje" v routeru s příznakem "dynamic" (viz. fw 1.0.2.6) a po dalším resetu NIC se adresa přidělí okamžitě. Přidělování funguje správně až do chvíle, kdy restartujete router a zařízení se zaregistrují jako "static".

Highlighted
Beginner

Vzhledem v vydání firmware 1.0.3.10 si dovolím aktualizovat stav jednotlivých bodů uvedených výše:

1) Problém stále trvá, nový firmware neřeší.

2) Problém stále trvá, nový firmware neřeší.

3) Částečně vyřešeno - funguje správně pouze s přednastaveným NTP serverem.

4) Vyřešeno.

5) Vysvětleno - router nepodporuje self-signed certifikáty!! Pouze dokáže vygenerovat priv. klíče a žádost o vystavení certifikátu, kterou musí zařídit externí autorita (CA).

CreatePlease to create content
This widget could not be displayed.