cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
cancel
Announcements
Please be advised, the GuideMe Wizard is no longer available on the Small Business Support Community. For search capability please use the community search field to find content related to Cisco Small Business documents, videos, and discussions.
830
Views
0
Helpful
3
Replies
Highlighted
Beginner

RV220W Software Version 1.0.4.17 - problémy

Dobrý den, čekal jsem na nový FW a doufal jak se vše zlepší a nějak se to nepovedlo. WiFi neustále ztrácí propustnost, vypadává až se úplně sám restartuje router. Čekal jsem že se také trochu pořeší DHCP server na třeba načtení názvu rezervovaného zařízení nebo alespoň možnost poznámky taky beze změny :(. Nějak se mě nedaří sesynchronizovat časový server. Jiné routery v nižší třídě to již mají pořešené daleko lépe. Zkusím vypozorovat za jakých podmínek se to vyskytuje. Jestliže máte táké někdo problémy připište je, ať se další FW trochu lépe povede. Kdo jste obdobné nedostatky pořešil pochlubte se.

Everyone's tags (5)
3 REPLIES 3
Beginner

Dobrý den, vámi popisované problémy a mnohé další se bohužel týkají všech "Cisco" Small Business zařízení, ke kterým vyvíjí firmware společnost TeamF1 (http://www.teamf1.com/) - namátkou RV220W, RV120W, RV180(W) a další. Situace s firmwary je naprosto tragická a nechápu, jak se takový šmejd vůbec mohl dostat k zákazníkům. Vina ovšem nebude jen na straně TeamF1, protože tato společnost vyvíjí firmware i pro zařízení Netgear, se kterými mám vcelku dobré zkušenosti (FSV336g apod.).

Sám jsem byl nucen po neskutečných peripetiích s několika routery RV120W všechna tato zařízení stáhnout od zákazníků a naštěstí se mi je nakonec podařilo vyreklamovat a vrátit dodavateli. Je to typický příklad toho, jak se dá relativně solidní hardware routeru pokazit nedodělaným ovládacím software. V této cenové kategorii s IPsec VPN bohužel nic moc neseženete, já jsem nakonec zvolil Mikrotik a pfSense, které lze oboje bez potíží spojit IPsec VPN s Cisco IOS zařízeními.

Doporučuji projít anglické fórum, kde je spousta příspěvků k závadám firmware routeru RV220W (https://supportforums.cisco.com/community/netpro/small-business/routers?view=discussions).

Beginner

Dobrý den, už mě to začíná dost s**t za tento FW 1.0.4.17 měl dostat někdo na držku, jelikož to tam bastlí uklízečka nebo má někdo palici totalně vyhulenou. Omlouvám se za výbuch, čekal bych toto třeba uhuawei nebo u tendy, ale ne u CISCA.  Router, který se mě během dne 4 x sám restartuje, slábne WiFi a neustále se snižuje propustnost, mě nenapadá žádné lichotivé slovo. Lituji dne, kdy jsem se pro něj rozhodl.

Beginner

Pokud máte zařízení ještě v záruce, rozhodně se nebojte jej reklamovat. Připravte si podklady a nejlépe v písemné podobě je přiložte k reklamaci. Jakmile totiž nastane EOL tohoto routeru, nebude support Cisco reagovat na dotazy, natož že by se někdo dělal s opraveným firmwarem.

Pokud chcete zůstat u Cisco, můžete zkusit router RV042(G), který sice nemá WiFi modul, ale firmware je postaven na jiném základě a je více méně použitelný. Další možností je rodina zařízení SA500, které jsou sice cenově několikrát dražší, leč u Cisco nejlevnější zařízení, která podporují uživatelská pravidla firewallu i pro IPv6.

Já osobně bych z aktuální nabídky Cisco SB RV routers na základě zkušeností nevybral nic a za cenu SA500 už se dá pořídit základní router s IOS. U IOS zařízení je zase problém s "předplatným/maintenance", bez kterého si ani nestáhnete nový firmware.

Suma sumárum, zkuste jinou značku nebo třeba Mikrotik (RouterOS). Pokud jste kutil a stačí vám komunitní podpora na fóru, doporučuji určitě vyzkoušet pfSense.

CreatePlease to create content
This widget could not be displayed.